Τον Δήμαρχο Ναυπλιέων επισκέφθηκε ο νέος Μητροπολίτης
![](https://www.dogma.gr/wp-content/uploads/2015/12/mitropolitis_argolidos_dimarxos-656x399.jpg)
Εθιμοτυπική επίσκεψη, στο πλαίσιο της καλύτερης γνωριμίας και επικοινωνίας με τις τοπικές αρχές πραγματοποίησε σήμερα στις 9.30 το πρωί, στον Δημαρχείο Ναυπλίου, ο νέος Μητροπολίτης Αργολίδας Νεκτάριος.
Μπουγιώτης Βαγγέλης
Εθιμοτυπική επίσκεψη, στο πλαίσιο της καλύτερης γνωριμίας και επικοινωνίας με τις τοπικές αρχές πραγματοποίησε σήμερα στις 9.30 το πρωί, στον Δημαρχείο Ναυπλίου, ο νέος Μητροπολίτης Αργολίδας Νεκτάριος.
Ο Σεβασμιότατος αντάλλαξε με τον Δήμαρχο Ναυπλιέων Δ. Κωστούρο, απόψεις γύρο απ τον ρόλο που μπορεί να διαδραματίσει τόσο η Εκκλησία, όσο και ο Δήμος στην στήριξη των κοινωνικών αδυνάμων, ενώ αντάλλαξαν και φιλοφρονήσεις, ευχόμενοι ο ένας στον άλλον καλή ευόδωση του έργου του.