Ο Γ΄ Κατανυκτικός Εσπερινός στη Μητρόπολη Μαρωνείας
![](https://www.dogma.gr/wp-content/uploads/2024/04/3fc2270e36abb53621f286382276e85e_XL-666x399.jpg)
Ὁμιλητής θὰ εἶναι ὁ Πανοσιολογιώτατος Καθηγούμενος τῆς Ἱερᾶς Μονῆς Τιμίου Προδρόμου Σκήτης Βεροίας κ. Πορφύριος, μὲ θέμα : «Ἐάν ὑψωθῶ πάντας ἑλκύσω πρὸς ἐμαυτόν».
Ἡ καθ’ ἡμᾶς Ἱερά Μητρόπολις προσκαλεῖ ἅπαντας τοὺς εὐσεβεῖς Χριστιανούς στὸν Κατανυκτικό Ἑσπερινό, ποὺ θα τελεσθεῖ στόν Μητροπολιτικό Ἱερό Ναό Κοιμήσεως τῆς Θεοτόκου Κομοτηνῆς, τὴν Κυριακή Γ΄ τῶν Νηστειῶν, 7 Ἀπριλίου 2024, χοροστατοῦντος τοῦ Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου μας.
Ὁμιλητής θὰ εἶναι ὁ Πανοσιολογιώτατος Καθηγούμενος τῆς Ἱερᾶς Μονῆς Τιμίου Προδρόμου Σκήτης Βεροίας κ. Πορφύριος, μὲ θέμα : «Ἐάν ὑψωθῶ πάντας ἑλκύσω πρὸς ἐμαυτόν».