Η Β΄ Κυριακή των Νηστειών στη Λεμεσό
![](https://www.dogma.gr/wp-content/uploads/2024/04/20240331_081643-666x399.jpg)
Η Κυριακή Β΄΄Νηστειών στη Μητρόπολη Λεμεσού
Tην Κυριακή, 31 Μαρτίου, Β΄ Κυριακή των Νηστειών και εορτάζεται η μνήμη του Αγίου Γρηγορίου Αρχιεπισκόπου Θεσσαλονίκης του Παλαμά. Ο Πανιερώτατος Μητροπολίτης Λεμεσού κ. Αθανάσιος προεξήρχε της Θείας Λειτουργίας στον Ιερό Ναό Απ. Ανδρέα και Αγίας Φωτεινής συνοικισμού Κολοσσίου.
Ο Θεοφιλέστατος Επίσκοπος Αμαθούντος κ. Νικόλαος λειτούργησε στον Ιερό Ναό Αποστόλου Βαρνάβα στα Κάτω Πολεμίδια.